Ara
SohbetList Forum
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Anne Çocuk İlişkisi           (gösterim sayısı: 413)
(+0) (-0)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[Kolay]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 14.08.2016
İleti Sayısı: 344
Şehir: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti GönderKonu Tarihi: 04.12.2017- 18:18


Resim Ekleme

Anne Çocuk İlişkisi

Özellikle [ Bağlantıları görmek için üye ol veya giriş yap ] ilişkisinde en önemli etken hiç şüphesiz iletişimdir. Bir çocuğun ileriki zamanlarda yetişkin hale geldiğinde sağlıklı bir birey olarak hayatına devam edebilmesi ve ruhsal problemler altında büyük sonra yaşamaması adına en önemli etken, bebekken ve çocukluk döneminde mutlaka en doğru iletişimi annesiyle almasına bağlıdır. Özellikle bu konuda 0-3 yaş arasında bebeklik döneminde annenin kokusu, dokunuşu ya da sesi ile birlikte bakışı ve vücut ısısı bebeğin hem fiziksel olarak gelişimini hem de ruhsal açıdan güçlü bir hale gelerek büyümesi konusunda uzman doktorların da dediği gibi büyük bir önem taşımaktadır. Yine aynı şekilde bu yaşlar arasında çocuğun anne sütü ile beslenmesi bireysel gelişim konusunda en büyük katkıyı yapmaktadır.

Anne Çocuk Arasındaki İletişimin Önemi

Bebeklik döneminden itibaren bir çocuğun kendini tanıması ve zaman içerisinde yetişkin hale gelene kadar annesiyle kurduğu iletişimin önemi çok büyüktür. Bu durum çocuğun ileride kendisine duyduğu öz güveni ve nasıl bir ruhsal yapıda olduğunu belirleyecektir. Özellikle bir çocuk 4-5 yaşlarında kendisini ve çevresine tanımaya başlar. Bu bağlanma annenin, çocuğuna karşı büyük bir sabır göstermesi ve onun tüm sorularını en doğru ve düzgün bir şekilde yanıt vermesi gerekmektedir.

Özellikle çocuk büyürken küçük detaylara büyük bir önem gösterilmesi, onu gelişimi konusunda yapılması gereken bir durumdur. Örneğin çocuğu odasına gereken kapıyı çalmak ya da bunun gibi saygı belirtilerini ona hissettirmek aynı şekilde çocuğun da karşıdaki kişilere nasıl davranması gerektiğini öğretmek anlamına gelir. Ruhsal yapının yanı sıra fiziksel olarak da [ Bağlantıları görmek için üye ol veya giriş yap ] adına beslenme konusu hem anne hem de çocuk için ileriki dönemlerde doğru bir iletişim adına sağlıklı ve en doğru yiyecekler ile gerçekleştirilmelidir.

Annenin Çocuk Üzerindeki Rolü

Bir çocuğun nasıl bir karakter yapısında olacağının yarısını kendisi belirlerken yarısını ise annesi belirler. O yüzden çocuğun bebeklik ve çocukluk dönemindeki gelişimine ruhsal ve fiziksel açıdan her konuda en doğru yaklaşımı göstermek büyük bir önem taşır. Daha detaylı bilgi için [ Bağlantıları görmek için üye ol veya giriş yap ] olarak siteyi ziyaret edebilir ve birçok farklı konuda da yine neler yapılması gerektiği hakkında en iyi ve doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

tarafsizbilgi.comSponsor
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Anne, çocuk ve bebek alışveriş sitesi - Turuncubebe.com nullsix 0 1429 09.05.2017- 20:39
Konu Klasör İstanbul Çocuk Etkinlikleri (Çocuk Yeri) Kolay 0 218 18.03.2018- 23:43
Konu Klasör Yoruldum Anne Buse 0 281 31.08.2016- 13:28
Konu Klasör En iyi anne ve bebek ürünleri smartbebek.com adresinde nullsix 0 1310 09.08.2017- 23:17
Konu Klasör Resimli Çocuk Kitapları mrstanitim 0 423 30.01.2018- 20:10
Etiketler   Anne,   Çocuk,   İlişkisi