Ara
SohbetList Forum
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Köpeklerde Tüy Dökme Sorunları           (gösterim sayısı: 29)
(+0) (-0)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[social35]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 28.06.2017
İleti Sayısı: 7
Şehir: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti GönderKonu Tarihi: 09.10.2017- 18:04


Köpek sahiplerinin en büyük dertlerinden biri tüy dökülmesidir. Bu durum bazen normal olabilse de, bazen aşırı ve zamansız olduğunda dikkate alınmalıdır. Tüy dökümü özellikle bahar aylarında artar. Tüy değişimi yaşayan köpeklerin yoğun tüy dökmesi beklenen bir durumdur. Bazı köpek ırkları tüy dökümüne aşırı yatkınken, bazı ırklarda ise yok denecek kadar az tüy dökümü olur. Bu konuda bilgi almak için en doğru adres [B][URL=http://clubvet.com.tr/]veteriner[/URL][/B] hekim olacaktır.
[B]Tüy Dökülme Sorununa Çözümler[/B]
Tüy dökümünü azaltmak mümkündür. [B][URL=http://clubvet.com.tr/]Çekmeköy veteriner[/URL][/B] bu konuda ayrıntılı ve doğru bilgileri verebilecek uzmanları bünyesinde bulundurur. [B][URL=http://clubvet.com.tr/]Acil veteriner[/URL][/B] hizmeti de sunan bu klinikte traş uygulaması yaptırılabilir. Bu uygulama illa yaptırılacaksa, kış ayları tercih edilmemelidir. Bunun haricinde bakım yaptırılıp, ardından çeşitli tüy bakım ürünleri ile destek sağlanabilir. Bu ürünler [B][URL=http://clubvet.com.tr/]Çekmeköy petshop[/URL][/B] ziyaret edilerek ihtiyaca göre satın alınabilir. Deri ve tüy ürünleri arasında harici ürünler olduğu gibi, tablet formunda ürünler de bulunmaktadır.
[B]Tüy Bakımının Püf Noktası[/B]
Az tüy dökümü için düzenli tarama şarttır. Bunun yanında profesyonel kuru mama kullanımı da çok önemlidir. Ev yemeği verilen köpeklerde daha yoğun tüy dökümü tespit edilmiştir. Ayrıca hareket imkanı az olan köpeklere yüksek protein içeren mamalar verilmemelidir. Bu durum da aşırı tüy dökümü ve kokuya neden olabilir. [B][URL=http://clubvet.com.tr/]Pet sağlık[/URL][/B] ürünleri arasında bulunan tüy bakım ürünleri de düzenli kullanılarak gelişme sağlanabilir.Sponsor
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Apple Sorunları ve Çözümleri resthit1 0 938 06.12.2016- 00:55
Etiketler   Köpeklerde,   Tüy,   Dökme,   Sorunları